यार्साबाट डोल्पाली एक दम्पतीको कमाई तीन लाख

रारा सञ्चार
डोल्पा, १९ असार । यहाँको त्रिपुरासुन्दरी नगरपालिकास्थित वडा नं २ रसीका बिमला कठायतका दम्पतीले प्रत्येक वर्ष यार्सागुम्बा सङ्कलनबाट तीन लाखसम्म कमाई गर्दै आएका छन्।

श्रीमान् र आफू गरेर यस वर्ष जेठ पहिलो सातादेखि असार पहिलो सातासम्मको एक महिनाको अवधिमा ५०० वटा यार्सागुम्बा सङ्कलन गरेको र यसबाट तीन लाख बराबरको कमाई हुने उनीरुको भनाइ छ। यस वर्ष सङ्कलन गरिएका यार्सागुम्बा खरिदका लागि व्यापारी नआएकाले बिक्री भएको छैन् एउटाको मूल्य ५०० देखि एक हजार ५०० सम्म पर्ने भएकाले यसबाट तीन लाख बराबरको आम्दानी हुने अनुमान बिमलाको छ।

“हाम्रा दम्पतीले प्रत्येक वर्ष यार्सागुम्बाबाट चार लाखसम्म कमाई गर्दै आएका छौँ यसबाट बालबालिकाको शिक्षा, स्वास्थ्य तथा वर्षभरि आइपर्ने गर्जो टार्न सहज हुनाका साथै बचेको पैसा बैंकमा जम्मा गर्दै आएका छौँ,” बिमलाले भनिन्।

बहुमूल्य जडीबुटी यार्सागुम्बा डोल्पालीका मुख्य आम्दानीको स्रोतका रुपमा रहँदै आएको छ। यस वर्ष स्थानीय चुनावले गर्दा भोट माग्न गाउँ पुगेका नेता तथा कार्यकर्तालाई खानबस्ने व्यवस्थापन गर्दै यार्सा टिप्न जान ढिला भएकाले अझ सोचे जतिको आम्दानी नभएको पनि उनले बताइन्। रासस

You May Also Like