ओडिशा रेल दुर्घटना: रेलमन्त्रीको राजीनामा माग

एजेन्सी । ओडिशाको बालासोरमा भएको रेल दुर्घटनामा कम्तिमा २८० जनाको मृत्यु भएको छ । घाइतेको संख्या करिब ९ सय रहेको बताइएको छ ।

रेल मन्त्री अश्विनी वैष्णव, ओडिशाका मुख्यमन्त्री नवीन पटनायक शनिबार बिहान घटनास्थल पुगेर स्थितिको जानकारी लिएका छन्। रेल दुर्घटनापछि सत्तारुढ र विपक्षी दलका नेताहरुबाट प्रतिक्रिया आइरहेका छन् । विपक्षी दलका केही नेताले दुर्घटनापछि रेलमन्त्रीको राजीनामा माग गरेका छन् ।

टीएमसी नेता अभिषेक बनर्जीले फेसबुकमा लेखेका छन्, ‘मोदी सरकारले जनतालाई भ्रममा पार्न र आफ्नो राजनीतिक महत्वाकांक्षा पूरा गर्न वन्दे भारत ट्रेन र नयाँ स्टेशनहरूको कुरा गर्छ तर सुरक्षाको ’boutमा केही गरिरहेको छैन। घटनास्थलबाट देखिने दृश्य हृदयविदारक छ । सयभन्दा बढीले ज्यान गुमाए । ज्यान गुमाउनेहरुका परिवारलाई मेरो समवेदना।’

राजीनामाको माग गर्दै बनर्जीले भने, ‘यदि अन्तस्करणको आवाज बाँकी छ भने, रेल मन्त्रीले तुरुन्त राजीनामा दिनुपर्छ।’

महाराष्ट्रका पूर्व उपमुख्यमन्त्री तथा एनसीपी नेता अजित पवारले घटनाप्रति दुःख व्यक्त गरेका छन्। अजित पवारले भने, ‘यो दुर्भाग्यपूर्ण घटना हो । यस’bout रेलवे विभागले छानबिन गर्नुपर्छ। दोषीमाथि छानबिन हुनुपर्छ । रेलवेले जनताको जीवनको मूल्य बुझ्नुपर्छ। यसअघि यस्ता रेल दुर्घटना हुँदा रेलमन्त्रीले राजीनामा दिने गर्थे तर अहिले कोही अगाडि आउन तयार छैनन् ।’

तर, घटनास्थलमा रेलमन्त्री अश्विनी वैष्णवलाई यस’bout सोध्दा उनले भने, ‘म भन्छु कि पहिलो फोकस जीवन बचाउन र राहत कार्यमा हुनुपर्छ।’

You May Also Like